Pociąg Słoneczny przewiózł tłumy. Koleje Mazowieckie podsumowały wakacyjną trasę

Ponad 101 tysięcy pasażerów przewiozły Koleje Mazowieckie w wakacyjnych pociągach „Słoneczny” z Warszawy do Ustki i „Słoneczny-BIS” z Warszawy do Gdyni. To więcej, niż wynosi liczba mieszkańców Słupska, czy Grudziądza.

Mazowiecki przewoźnik podsumował wyniki przewozowe wakacyjnych połączeń z Warszawy do Ustki i Trójmiasta. Przewoźnik może być zadowolony z powrotu do obsługi tej trasy po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. W czasie wakacji, przez 68 dni uruchamiano codzienny pociąg „Słoneczny” z Warszawy do Ustki, a przez 21 dni uruchamiano dodatkowy, weekendowy pociąg „Słoneczny-BIS”. To były 16. wakacje z pociągiem „Słonecznym” nad polskie morze.

W tym roku w trakcie całych wakacji z pociągu „Słoneczny” skorzystało około 80 tysięcy pasażerów. Pociąg „Słoneczny-BIS” przewiózł natomiast ponad 20 tysięcy pasażerów. To oznacza, że każdy pociąg „Słoneczny” przewiózł na swoim pokładzie średnio ponad 588 osób, zaś „Słoneczny-BIS” średnio ponad 476 osób. To więcej niż jest w stanie przewieźć jeden pociąg pendolino, który posiada „jedynie” 402 miejsca.

Możliwości pociągów Kolei Mazowieckich były jednak jeszcze większe. Tylko skład „Słonecznego” składał się najczęściej z 6 wagonów piętrowych, które oferowały ponad 700 miejsc siedzących.

– Bardzo się cieszę, że mamy takich lojalnych podróżnych, którzy po dwuletniej przerwie nie zapomnieli o pociągu „Słoneczny” i zdecydowali się skorzystać z wakacyjnego połączenia Kolei Mazowieckich. W tym roku mieli oni także możliwość weekendowego wypadu do Trójmiasta dzięki debiutującemu pociągowi „Słoneczny – BIS”.  Niewątpliwym atutem obydwu pociągów był krótki czas przejazdu i korzystne ceny biletów. Pragnę podkreślić, że  uruchomienie połączeń pasażerskich to efekt pracy wielu osób – od obsługi, przez pracowników technicznych, aż do osób zajmujących się utrzymaniem taboru w czystości. Bardzo dziękuję wszystkim tym, dzięki którym nasi pasażerowie mogli odbyć bezpieczną i komfortową podróż – komentuje Robert Stępień, prezes Kolei Mazowieckich.

Bilet na przejazd z Warszawy do Trójmiasta wynosiła 60 zł, a do Ustki 75 złotych. Dla porównania większość biletów na pociągi TLK i Intercity z Warszawy do Trójmiasta w trakcie wakacji można było kupić za 71 złotych, a na pendolino za 169 złotych. Tańsze bilety na te pociągi były trudno osiągalne z powodu dużego obłożenia wszystkich pociągów jadących nad morze. Co ważne, pociągi Kolei Mazowieckich były więc nie tylko konkurencyjne cenowo, ale oferowały także atrakcyjny czas przejazdu. Podróż z Warszawy do Gdańska trwała około 3 godzin, a więc porównywalnie z większością pociągów kategorii TLK, IC i EIC.  

Total
1
Shares
Zobacz również: