PKP Intercity zatrzyma pociągi w kolejnych małych miejscowościach

Od czerwcowej korekty rozkładu jazdy, PKP Intercity zatrzyma swoje pociągi w kolejnych mniejszych miejscowościach, między innymi w Jastrowie, Ropczycach i Sędziszowie Małopolskim.

PKP Intercity wprowadza dodatkowe zatrzymania pociągów w mniejszych miejscowościach. Zatrzymania te mają zapewnić dostęp do połączeń międzywojewódzkich większej ilości osób.

Od 10 czerwca skład TLK Kochanowski, kursujący na trasie Lublin – Kołobrzeg, a od 23 czerwca TLK Moniuszko relacji Piła – Kołobrzeg, zabiorą pasażerów z dodatkowego postoju w Jastrowie. W Oleśnie Śląskim będzie zatrzymywać się skład TLK Magnolia relacji Kraków – Szczecin. Pociąg TLK Ustronie, kursujący na trasie Kołobrzeg – Przemyśl, dodatkowo zatrzyma się w Ropczycach i Sędziszowie Małopolskim.

TLK Malinowski, łączący Warszawę i Przemyśl, także będzie zatrzymywać się w Sędziszowie Małopolskim, podobnie jak IC Hetman relacji Przemyśl – Szczecin. Ten skład zabierze pasażerów także w Ropczycach. W tej miejscowości postój będzie mieć również IC Siemiradzki, jeżdżący na trasie Poznań – Przemyśl.

Na jakiej podstawie zapada decyzja o dodatkowym zatrzymaniu pociągu w wybranym mieście? Przy ustalaniu stacji pośrednich dla pociągów brane są pod uwagę historyczne dane na temat liczby pasażerów. W przypadku nowych punktów ocenia się potencjał nowych zatrzymań, opierając się głównie na prognozowanych danych demograficznych i ekonomicznych pozyskiwanych z różnych źródeł.

Total
0
Shares
Zobacz również: