PKP Intercity przebuduje kolejne wagony na gastronomiczne

PKP Intercity powiększą swoją flotę wagonów restauracyjnych. Przewoźnik ponownie zamiast zakupu zupełnie nowych wagonów zdecydował się na przebudowę wagonów klasy 1, których przewoźnik ma zbyt dużo w stosunku do potrzeb.

Do przebudowy na wagony restauracyjne wytypowanych zostało 10 wagonów typu 145Ab, czyli całą serię tego typu. Wagony 1 rodziny 145A były produkowane w połowie lat 90. I były pierwszymi w Polsce wagonami klasy 1, wyposażonymi w klimatyzację. Ciekawostką jest fakt, że wagony 145Ab posiadają trzy czteromiejscowe przedziały menadżerskie.

Przewoźnik chce, by przebudowa jednego wagonu trwała nie dłużej niż 80 dni kalendarzowych, przy czym pierwszy z nich ma zostać przebudowany w terminie 250 dni kalendarzowych. Przy wyborze wykonawcy PKP Intercity będą kierować się następującymi kryteriami:

– Okres gwarancji i rękojmi – Waga: 10
– Termin wykonania naprawy na 5-tym poziomie utrzymania wraz z modernizacją pierwszego wagonu – Waga: 3
– Termin wykonania naprawy na 5-tym poziomie utrzymania wraz z modernizacją każdego z kolejnych wagonów – Waga: 7
– Cena jednostkowa wykonania naprawy okresowej na 5-tym poziomie utrzymania wraz z modernizacją – Waga: 70
– Cena jednostkowa wykonania przeglądu okresowego na 3-cim poziomie utrzymania – Waga: 10

Przypominamy, że w ubiegłym roku do ruchu wprowadzono 10 wagonów restauracyjnych typu 406A, przebudowanych z wagonów klasy 1 typu 145A oraz wagonów klasy 2 typu 144A. Obecnie kursują głównie w pociągach międzynarodowych z Warszawy do Berlina i Wiednia oraz z Gdyni do Berlina i Wiednia. Nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących wyposażenia nowych wagonów, jednak można się spodziewać, że nie będzie ono znacząco różnić się od wspomnianych wyżej wagonów przebudowanych w 2017 roku.

Total
0
Shares
Zobacz również: