Transport kolejowy, miejski, autobusowy i lotniczy

Kolejna wpadka czeskiego producenta autobusów

SOR, czeski producent autobusów, dostarczył do Nysy pojazdy niezgodne z zamówieniem. Producent stracił kontakt warty 8 mln złotych. Co ciekawe, to druga wpadka firmy podczas produkcji autobusów dla polskich przewoźników.

Starostwo Powiatowe w Nysie nie ma szczęścia do przetargu na zakup 8 autobusów dla swojego przewoźnika. Pierwszy przetarg trzeba było unieważnić, bo oferty przekroczyły budżet. Za drugim podejściem udało się wybrać wykonawcę. Siedem autobusów podmiejskich z silnikami diesla klasy Euro 6 oraz jeden autobus elektryczny miały zostać dostarczone przez czeską firmę SOR.

Pierwsze trzy autobusy niedawno przyjechały do Nysy. Jednak PKS Nysa podczas odbioru pojazdy odrzuciła. – Autobusy nie spełniały warunków technicznych określonych w przetargu i zostały zwrócone dostawcy. Nie spełniały wymagań dotyczących mocy silnika i warunków podróży dla niepełnosprawnych – mówi Andrzej Kruczkiewicz, starosta nyski w rozmowie z Nową Trybuną Opolską.

Władze powiatu naliczyły kary umowne czeskiej spółce i rozwiązały umowę. Ten radykalny krok był konieczny, ponieważ autobusy miały być zakupione w ramach dotacji UMWO i gdyby PKS pojazdy przyjął, mógłby dotację stracić. Teraz Starostwo Powiatowe przygotowuje się do ogłoszenia nowego przetargu.

No nie pierwsza wpadka SOR podczas dostawy pojazdów do naszego kraju. W lutym ubiegłego roku informowaliśmy, że czeski producent dostarczył do Chrzanowa pięć nowych pojazdów. Niestety producent pomylił… kolor i autobusy musiały wrócić do fabryki na malowanie.

Źródło NTO
1 komentarz
  1. wynajęcie autobusu BUSOMAT.PL mówi

    Tak czy inaczej autobus to najlepszy środek transportu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More